Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[Zamknięty] : Zwiększanie liczby Hz w monitorze [Podkręcanie Refresh Rate]
WSTĘP:

W tym poradniku zajmiemy się zwiększaniem Refresh Rate’a (częstotliwości odświeżania) w monitorze. Do zwiększenia liczby herców, z jaką będzie pracował nasz monitor posłuży nam program CRU.

Link do programu: https://www.dropbox.com/s/12m2bmqwzsb19ei/cru-1.2.zip
Link do virustotal: https://www.virustotal.com/pl/url/39fb70...425345812/

Dzięki tej metodzie „podkręciłem” swój monitor z 60Hz do 75Hz, co daje całkiem niezły wynik, bo jest to wzrost o 25%. W moim przypadku różnica w grach (zwłaszcza w CS’ie) jest jak najbardziej zauważalna i widać spory wzrost w płynności obrazu, co przekłada się oczywiście na jakość gry Wink

INSTRUKCJA:

A więc do rzeczy. Jeśli pobraliśmy archiwum z programem CRU należy je wypakować i uruchomić plik CRU.exe. Okno programu wygląda tak:

Przed wykonywaniem podkręcania należy upewnić się, że na rozwijanej liście monitorów widnieją tylko modele ze statusem Active. Wszystkie pozostałe, które nie są aktywne należy usunąć klikając Delete.

[Obrazek: KkU5xkA.png]

Przejdźmy teraz do sekcji Detailed Resolutions. Na znajdującej się w niej liście zaznaczamy swoją rozdzielczość i klikamy Edit.

Naszym oczom powinno ukazać się nowe okno, w którym klikamy Copy (z prawej strony), a następnie zamykamy je.

Teraz wybieramy Add… z sekcji Detailed Resolutions i w oknie które, które się otworzy klikamy Paste.

W tym momencie zaczyna się zaczyna się zabawa z ustawianiem liczby herców (Refresh Rate). Polecam na początek zwiększyć ją o 10Hz (czyli np. z 60Hz na 70Hz). Gdy już wpiszemy naszą nową wartość w polu Refresh Rate klikamy OK.

[Obrazek: zZDAYxF.png]

Teraz aby móc przetestować, jak sprawuje się nasz monitor na danych częstotliwościach musimy zrestartować nasz komputer.

Po ponownym uruchomieniu klikamy prawym przyciskiem myszy na nasz pulpit i z rozwijanej listy wybieramy Rozdzielczość ekranu (Screen Resolution).

[Obrazek: RM0MXr9.png]

Następnie klikamy w: Ustawienia zaawansowane -> Monitor

Teraz zmieniamy częstotliwość odświeżania ekranu na taką, którą wcześniej wprowadziliśmy w programie CRU, a następnie klikamy Zastosuj.

Jeśli nie zauważymy żadnych problemów w wyświetlanym obrazie to w oknie Czy chcesz zachować te ustawienia ekranu klikamy Tak.

W innym wypadku (np. gdyby obraz był niewyraźny, wyblakły itd.) czekamy 15 sekund, aż powróci do poprzedniej konfiguracji.

[Obrazek: KaQPK1o.png]

W zależności od tego kroku możemy w programie CRU znowu zwiększyć/zmniejszyć liczbę herców dodając nowe ustawienie w sekcji Deailed Resoulutions. Postępujemy dokładnie tak samo jak na początku i po restarcie sprawdzamy czy na nowych ustawieniach nasz monitor działa poprawnie.

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne. Pamiętajcie, żeby podzielić się swoim wynikiem w podkręcaniu Wink

Również używam programu i z 60 hz uzyskałem 75 hz. W cs:go widać sporą różnicę. Jeśli ktoś nie wie po co są potrzebne większe HZ to niech wyobrazi sobie smoke'a. Ty i przeciwnik macie smoke'a. Osoba z większą ilością HZ szybciej Cie zauważy. 

Java / Android / C++ / PHP / HTML + CSS 

Learning:

SourcePawn[begin] 

A tak z ciekawości to jak takie sztuczne podkręcanie hz monitora wpływa na jego żywotność ?

[Obrazek: pre_1384208409__sygn.gif]

[Obrazek: pre_1432583899__2.jpg]      [Obrazek: pre_1432583938__3.jpg]

http://www.tftcentral.co.uk/articles/ove...t_75hz.htm

Nie róbcie tego na laptopie Smile

[center][Obrazek: wnfYDcj.png][/center]
Cytat:Nie róbcie tego na laptopie Smile
bo?

[Obrazek: pre_1384208409__sygn.gif]

[Obrazek: pre_1432583899__2.jpg]      [Obrazek: pre_1432583938__3.jpg]

Kiedyś próbowałem tego na laptopie i ekran nie wyrobił (może dlatego że domyślną kartą dla wyświetlacza była zintegrowana karta). Jedyne co zobaczyłem to czarny ekran i musiałem przywracać ustawienia fabryczne.

[center][Obrazek: wnfYDcj.png][/center]

Skocz do: